کارخانه

واحد تولید نوشابه شیشه ای:

واحد تولید نوشابه های گازدار در بطری های شیشه ای شامل دو خط کامل به شرح ذیل می باشد:

خط 1: از نوع اورتمن می باشد ساخت کشور آلمان، تولید عملی این دستگاه 850 جعبه در ساعت می باشد

خط 2: از نوع اورتمن می باشد ساخت کشور آلمان، تولید عملی این دستگاه 900 جعبه در ساعت می باشد


واحد تولید نوشابه PET در احجام مختلف:

خط تولید بطر PET شامل دستگاه پرکنی، لیبل زن و دستگاه بسته بندی (شیرینگ) می باشد، که هر سه مشخصات فنی دستگاه ها به شرح زیر است:

فیلر (پرکن): این دستگاه شامل 32 شیر پرکن گیره ای، 24 فک برگردان بطر جهت شستشو و درب بندی با 8 هد مخصوص است و ظرفیت اسمی (ساعت) این دستگاه 4000 بطر 1/5 لیتری یا 9000 بطر 300 سی سی می باشد، این دستگاه به صورت تری بلوک و با کنترل برق PLC است.

لیبل زن: این دستگاه توانایی برچسب زدن به ظرف گرد را دارد و ظرفیت اسمی (ساعت) آن 6000 لیبل در ساعت یا 4500 بطری 1/5 لیتری است.

بسته بندی(شیرینگ پک): این دستگاه دارای یک سیستم ردیف کن پنوماتیکی می باشد که ریل ورودی این دستگاه پس از اتصال به خروجی دستگاه لیبل زن بدون نیاز به کارگر به صورت اتوماتیک بطری هایی را در ردیف های مختلف ردیف می کند و ظرفیت اسمی آن 8 بسته 6 تایی 2*3 در دقیقه می باشد.


واحد تولید انواع عصاره نوشابه:

واحد تولید انواع عصاره های کولا و پرتغالی این شرکت قادر به تامین نیاز اکثر کارخانجات نوشابه سازی کشور می باشد.


واحد کنترل کیفیت و آزمایشگاه:

واحد کنترل کیفیت با دارا بودن مجربترین متخصصین و تجهیزات مدرن کنترل محصول را درحین تولید بعهده داشته و نیز محصول نهایی را پس از تولید از لحاظ پارامترهای شیمیایی و میکروبی مورد آزمایش قرار می دهند تا مجوز لازم جهت خروج محصول از کارخانه صادر گردد.
این واحد دارای یکی از مجهزترین آزمایشگاه های کنترل در سطح کشور است.


واحد تولید گازکربنیک خوراکی گاز CO2:

واحد گاز CO2 خوراکی شامل دو خط با مشخصات زیر می باشد:

1. خط 1 دستگاه یونیون ساخت کشور دانمارک که ظرفیت اسمی این دستگاه 1000kg در ساعت می باشد.

2. خط 2 دستگاه ویتمن ساخت کشور آمریکا که ظرفیت اسمی این دستگاه 250kg در ساعت می باشد، لازم به ذکر است که واحد تولید گازکربنیک شرکت خوش نوش همدان یکی از بزرگترین واحد های تولیدی کشور بوده و محصول تولیدی آن دارای خلوص حداقل 98/99% حجمی می باشد که با استانداردهای جهانی صنایع نوشابه سازی دقیقاً منطبق بوده و گاز تولیدی این واحد علاوه بر تامین نیاز کارخانه، تامین کننده بخش عمده ای از نیاز سایر واحد های تولیدی کشور است.


واحد تصفیه پساب صنعتی:

این تصفیه خانه از نوع بیولوژیکی (لجن فعال) می باشد که در قسمت انتهای کارخانه واقع شده استو در سال 1365 مورد بهره برداری قرارگرفته است و از قسمت های زیر تشکیل یافته است:

1. حوضچه ته نشین و متعال سازی پساب (اولیه)
2. ایستگاه پمپاژ پساب به تصفیه خانه اصلی
3. حئضچه جمع آوری رسوبات
4. بسترهای ته نشین ثانویه
5. حوضچه چربی گیری
6. حوضچه تزریق اسید و تنظیم PH پساب ورودی به سیستم
7. حوضچه تزریق مواد مغذی
8. حوزه برگشت دادن لجن فعال به حوض هوادهی که دارای یک دستگاه هواده برسی افقی و چهار دستگاه هواده عمودی و 2 بخش مجزا از فواره آب فشان در دو سوی حوض هوادهی می باشد.
9. حوضچه ته نشین قیفی شکل و آبریزها
10. حوضچه کلرزنی تانک های شن (2تانک) و بسترهای تغلیظ لجن مرده می باشد، با توجه به فعالیت مناسب و کیفیت مطلوب عملکرد سیستم تصفیه خانه پساب خروجی در حال حاضر دارای فاکتورهای زیست محیطی و در حد استاندارد می باشد


واحد تولید جعبه پلاستیکی:

واحد تولید جعبه های پلی اتیلن مخصوص بطر شیشه ای نوشابه با چهاردستگاه تولید جعبه پلاستیک و یک دستگاه خرد کن می باشد که مشخصات فنی دستگاه ها به شرح زیر می باشد:

- هرچهار دستگاه تولید جعبه پلاستیک 600/3750kg می باشد که این دستگاه ها ساخت کشور آلمان غربی است و قادرند قطعات پلاستیکی 10 گرمی الی 5/3 کیلوگرمی را با بهترین کیفیت تولید نمایند
- دستگاه کرانول ساخت کشور آلمان غربی و ظرفیت آن 90 کیلوگرم در ساعت می باشد.
- دستگاه خرد کن نیز ساخت کشور آلمان غربی و ظرفیت آن 350 کیلوگرم در ساعت است.


واحد تولید ظروف بطر پلاستیکی در احجام مختلف برای نوشابه:

این دستگاه ساخت کشور ژاپن با مدل ASB 600N با ظرفیت تولیدی 460kg در ساعت که قادر به تولید پریفرم 8 ردیفه در یک قالب چرخان و دارای دستگاه های جانبی کامل شامل کمپرسور هوا، چیلر و گرمکن روغن می باشد.


دستگاه پست میکس (نوشابه ساز):

فروش پایان کار نیست آغاز یک تعهد است، دستگاه پست میکس نوشابه ساز مجهز به سیستم اختلاط ورود آب و شربت که قادر به تولید نوشابه های دست ساز جهت مصارف عمومی نظیر اغذیه فروشی ها، رستوران ها و هتل ها می باشد، اساس کار این دستگاه بر پایه خنک کردن آب تصفیه شده توسط کمپرسور برای جذب گاز بیشتر و تزریق گاز و اختلاط آن با شربت با بریکس و حجم گاز مشخص و قابل تنظیم برای انواع نوشابه های گازدار لیموئی پرتغالی و کولا با بریکس متفاوت بوده و همزمان اتصال به سه مخزن 20 لیتری برای تولید سه نوع نوشابه با طعم های مختلف دارد که این شرکت خدمات فروش و پس از فروش این نوع دستگاه را برعهده دارد که توزیع به موقع شربت - پرنمودن کپسول های گاز CO2 و تحویل در محل با قیمت رقابتی و ضدعفونی کردن دستگاه در محل نصب CIP از جمله خدمات پس از فروش دستگاه فوق می باشد.


ناوگان حمل و نقل:

شرکت خوش نوش با دارا بودن تعداد 50 دستگاه کامیون و کامیونت ملکی بعنوان بزرگترین ناوگان حمل و نقل بار در استان همدان، وظیفه حمل و تحویل محصولات خود را در کوتاهترین زمان ممکن به نمایندگی های استانی و شهرستانی به عهده داشته و بمنظور سازماندهی این ناوگان در سال 1378 نسبت به تاسیس شرکت حمل و نقل نوشستان اقدام نموده است.


واحد آموزش:

شرکت خوش نوش در راستای ارتقا سطح توانایی های علمی و عملی پرسنل خود ضمن تاسیس واحد آموزش در سال 1378 آموزش را از اهداف خط مشی کیفی شرکت قرارداده است و 4274 ساعت آموزش ضمن خدمت کارکنان نتیجه اهداف فوق و عملکرد واحد آموزش این شرکت است.


فعالیت های ورزشی:

این شرکت موازی با فعالیت های تولیدی و اقتصادی خود با درک اهمیت سلامت جسمی و روانی نیروی کار در راستای تقویت برنامه های ورزشی نیز اهتمام لازم را داشته که نتیجه آن علاوه بر ارتقا سطح بهره وری کسب مقام های مختلف ورزشی به شرح ذیل می باشد:

- کسب عناوین اول تا سومی کارگری در رشته ورزشی فوتبال و فوتسال از سال 1368 الی 1384
- نماینده استان در پنج دوره مسابقات فوتبال قهرمانی کارگران کشور
و فعالیت در سایر رشته های ورزشی از قبیل کشتی و کوهنوردی و ....


دستگاه تصفیه آب R.O در شرکت خوش نوش همدان:

به منظور ارتقاء سطح کیفیت طعم نوشابه های تولیدی، شرکت اقدام به خرید و نصب یکدستگاه سیستم تصفیه پیشرفته R.O (اسمز معکوس) نموده است.
این دستگاه قادر است کیفیت آب مصرفی را در حد استانداردهای بین المللی تصفیه نماید.

در مدار بودن این دستگاه گواه بر کیفیت برتر تولیدات این شرکت و بیان از اعتقاد و اهتمام مسئولین شرکت به ارتقا سطح سلامت و جلب رضایتمندی بیشتر مصرف کنندگان محترم محصولات این واحد تولیدی می باشد.

این دستگاه قادر به کاهش املاح آب تا %99 بوده و باعث حذف باکتری ها و ویروس ها و سایر میکرو اورگانیست ها تا %100 می گردد.

مقایسه نوشابه های تولیدی این شرکت از نظر طعم با سایر محصولات مشابه گواه بر این مدعا است.